World of Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Společná tvorba II

Goto down 
+2
Oli
Enamorandos
6 posters
AutorZpráva
Enamorandos
Admin
Admin
Enamorandos


Female
Poeet p?íspivku : 476
Age : 37
Záliby : Psaní, hudba, čtení, fotografování, grafika
Zaměstnání : studentka
Registration date : 25. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptySat Oct 25, 2008 10:30 pm

Kdysi jsme s Nicol stály u zrodu jednoho zajímavého projektu na jiném fóru. Jednalo se o společný příběh, probíhající v malém městečku, jehož obyvateli byly postavy ztvárňující zčásti nás samotné. Bohužel se ale naše partička pisatelů po čase rozutekla a příběh šel do kytek. Sice nás to mrzelo, ale nedalo se s tím nic dělat. A protože se nám po tomto příběhu pořád stýská, napadlo nás, zkusit ho tady tak trochu oživit nebo alespoň založit nějaký podobný. Jednalo by se tedy o reálný příběh (tzn. žádné fantasy, nadpřirozeno, apod.) a odehrával by se v reálném čase (tzn. pokud je tu právě zima či vánoce, i v příběhu je právě zima a vánoce). Každý by si samozřejmě zase vytvořil vlastní postavu, popř. postavy vedlejší. Kde by se vše odehrávalo, jak by to bylo s postavami, jak často by se přispívalo a další věci, by se doladily později. Teď nám jde jen o to vědět, jestli byste do toho někdo z vás šli s námi a připojili se, abysme všechno nepřipravovaly zbytečně. Tak se prosím vyjádřete. Společná tvorba II 279267
_____________________________________


A tady máte pár ukázek přímo z příběhu, abyste si to dokázali lépe představit: Společná tvorba II 761767 (nemusíte to samozřejmě číst všechno, dokonce to nemusíte číst vůbec, ale pro zvědavé a náročné...)

Ani jsem si nevšimla toho mrňouse, co běžel proti mně. Stačila jsem uhnout, ale pak mi na mokrých kachličkách podjely nohy a já vrazila do hubené tmavovlasé holky, která byla asi stejně stará, jako já. Ani jedna z nás neudržela rovnováhu a skácely jsme se k zemi. To byl ale trapas. Skoro všichni se na nás otočili, jen ten klučina s úsměvem běžel dál a já se chtěla propadnout do země. A aby toho nebylo málo, zlomil se mi podpatek.
„Hrozně se omlouvám, strašně to tu klouže.“ omlouvám se jí.
„To nic, v pohodě. Jen nevím, jestli budu schopná se ještě postavit.“ odpoví mi a mne si koleno.
„Bože, fakt se ti moc omlouvám. Chtěla jsem se vyhnout tomu prckovi a … sakra.“ zakleju při pohledu na své boty. Podívá se stejným směrem jako já, zvedne můj podpatek ležící vedle její nohy a podá mi ho.
„Vypadá to, že jsi něco nechtěně ztratila. A já vlastně taky.“ začne se rozhlížet po zemi plné rozsypaných papírků.
„Díky. Dneska nemám svůj den.“ povzdechnu si a pomůžu jí posbírat malé bílé papíry ležící okolo nás. Pak jeden z nich otočím přední stranou k sobě a uvidím ten nápis – Pronajmu pokoj. To snad není možný! Začtu se dál. Čerstvá absolventka VŠ hledá spolubydlící (nejlépe ženského pohlaví) do podnájmu. Vlastním domek 4+1 v klidné části Valley, nedaleko menšího lesíku. K pronájmu poskytuji jeden volný pokoj s možností zapojení internetu. Cena dohodou. To je zázrak. Chce se mi křičet radostí.
„Promiň, znáš snad někoho, kdo by mi mohl pomoct?“ ozve se nade mnou její hlas a já si konečně uvědomím, že ještě pořád sedím na zemi. Je to neuvěřitelné. Ona hledá spolubydlící! I když pochybuju, že by mě po tom dnešním "incidentu" zrovna brala.
„Asi si budeš myslet, že jsem praštěná, … ale já.“ řeknu a všimnu si jejího zaraženého výrazu. "Jsem Nicol, Nicol Baumenová." představím se jí.
„Pavla Horáková."

...

Nad hlavami se nám rozsvítí tisíce barevných žárovek a na celé Valley tak dopadne ta pravá vánoční atmosféra. Postáváme s Nicol v hloučku na náměstí, kde se účastníme slavnostního rozsvícení stromečku. Celou tuhle atmosféru kazí jen ta příšerná zima, ze které se všichni okolo klepou jako osiky.
Podívám se na Lenu, která stojí v krásných šatech na pódiu ve středu náměstí společně se svým bratrem a panem starostou. V tu chvíli se mu zrovna vrhne do náruče a já se při tom pohledu musím usmát. Taky bych se měla co nejdříve zastavit doma, už se mi po rodičích docela stýská. Její bratr tak nadšeně nevypadá a v jeden okamžik se dokonce sebere a uteče pryč, aniž by se rozhlížel napravo nalevo. Dokonce se mu podaří srazit jednu holku a vysypat jí tak krabici, kterou držela v rukou. Nicol k ní odběhne a pomůže jí posbírat ze země rozsypané Florentýnky.
Otočím se a jdu si ještě jednou prohlédnout stánky. Čekám, až se ke mně moje spolubydlící zase připojí, abychom mohly společně vyrazit na nějakou party. Pozvala nás na ni jedna holka, Petra. Vypadala docela sympaticky a tak jsme se rozhodly tam jít. Nicol ani nemohla tušit, co pro mě tohle rozhodnutí znamenalo. Doteď jsem si žila jen sama ve svém světě a neměla potřebu vyhledávat jakékoliv kontakty. Už jsem nechtěla zažít stejné zklamání jako kdysi. Konečně jsem s tím ale musela něco udělat, protože všichni lidé nejsou stejní a navíc už je to hodně dávno. Zkrátka smutkem zavátá mrtvá zem, tak by se to dalo říct. A právě proto jsem se tak rozhodla. Musím vyrazit do společnosti a třeba potkám více tak skvělých lidí, jako je zrovna Nicol.

...

Nejvyšší čas pohnout si trochu s obědem. Zrovna, když začnu vařit rýži, ozve se zvonek. Mrknu na hodiny. Ještě je brzo a Ema má vždycky spíš zpoždění. Málokdy se stává, že by přijela dřív. Mokré ruce si otřu do zadních kapes kalhot a pohodím hlavou tak, abych konečně trochu viděla.
„Už jdu!“ zavolám a běžím ke dveřím. V okamžiku, kdy otevřu, se mi rozjasní celý den. Tohle rozhodně není žádný nezvaný host.
„Ahoj Nicol.“ Pozdraví mě Lukáš a s úsměvem vejde dovnitř. Po kratičkém rozmyšlení mě políbí na tvář a pak rychle vyhrkne: „Nejdu nevhod?“
„Ne, vůbec ne.“ Oplatím mu úsměv a zavřu dveře. „Jen doufám, že jsem na něco nezapomněla.“ Ujišťuju se. Poslední dobou mám paměť snad děravější než ementál. Ta oslava je přece až večer!
„Copak děláš?“ zajímá se.
„Kmuchtím oběd. Zdržíš se?“ nabídnu mu a jdu do kuchyně zkontrolovat bublající hrnce a buchtu.
„No nevím, mám riskovat…?“ zachechtá se. „Nejspíš chvilku jo, nevadí?“
„No tak teď si to nejspíš rozmyslím.“ Řeknu naoko. „Chybí tomu něco?“ zkusím jestli se odváží dát v šanc svůj život.
„Dobrota.“ Pochválí mé téměř půldenní snažení.

...

Hlasitě vypustím vzduch z plic a volnou rukou si utřu zapocené čelo. Tohle vedro mi byl opravdu čert dlužen. Naštěstí už jsem pěkný kousek cesty urazila a ten starý dům, ve kterém teď Nicol vlastní jeden z bytů, mám už na dohled. Než dorazím ke dveřím, ještě se pěkně zapotím, ale při představě vychlazené limonády a (snad) radostného přivítání mě veškeré strasti přejdou. Zatáhnu za kliku a vstoupím do nádherně chladné chodby. Než se stačím rozkoukat a nabrat správný směr přiřítí se ze schodů velká černá obluda, ve které o pár vteřin později poznám psa. Míří přímo ke mně a nezdá se, že by měl v úmyslu zpomalit nebo snad dokonce zastavit.
„Panebože!“ Tenhle výkřik je to jediné, na co se v tu chvíli vzmůžu a začínám počítat poslední vteřiny svého života. Pak ale stačím uskočit stranou a vyhnu se srážce, která se mi ještě před chvílí zdála nevyhnutelná.
„Čerte, zůstaň!“ Zaslechnu hlas, který přichází ze schodiště. Otočím hlavu tím směrem a spatřím tmavovlasého kluka. Nutno dodat, že nebýt zadaná a stydlivá, určitě bych na něj něco zkusila, protože nevypadá vůbec špatně. Dojde až ke mně a zřejmě zkoumá, jestli mám všechny kosti na svém místě. „To jsem rád, že zase někoho nezmrzačil. Jste v pořádku?“
Pomale se vzpamatovávám z prožité hrůzy a snažím se ze sebe vyklopit odpověď. „Jo, nic mi není.“
Návrat nahoru Goto down
http://www.bella-paola.blogspot.com
Oli
Luštitel abecedy
Luštitel abecedy
Oli


Female
Poeet p?íspivku : 198
Age : 31
Bydliště : U počítače
Záliby : Notebook, chození se psy, malování a moje nejlepší přátelé
Registration date : 29. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptySun Oct 26, 2008 2:25 pm

Malá otázka, takže by to bylo něco podobného, jak jsme rozjeli nedávno???
Návrat nahoru Goto down
Enamorandos
Admin
Admin
Enamorandos


Female
Poeet p?íspivku : 476
Age : 37
Záliby : Psaní, hudba, čtení, fotografování, grafika
Zaměstnání : studentka
Registration date : 25. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptyThu Oct 30, 2008 10:13 am

Zčásti ano, ale ne úplně.
Návrat nahoru Goto down
http://www.bella-paola.blogspot.com
Liona
Objevitel písmenek
Objevitel písmenek
Liona


Female
Poeet p?íspivku : 80
Age : 45
Registration date : 29. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptySun Mar 15, 2009 12:45 am

he existuje už něco takového, já jen bych četla a ráda.Wink
Návrat nahoru Goto down
Ragnarok
Redaktor veterán
Redaktor veterán
Ragnarok


Male
Poeet p?íspivku : 203
Age : 35
Bydliště : Doma.
Zaměstnání : Nezákonné.
Registration date : 31. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptySun Mar 15, 2009 2:50 am

Popravdě se v příbězích obyčejnejch smrtelníků skoro nevyznám...
V klasickym Fantasy se v 99ti%ech případů oběví nějakej klaďas, co chce jenom ovládnout nebo zničit svět... takže klíčová zápletka příběhu bejvá jasná.

Ale osobně vidim víc, než hodně kriticky všecky příběhy, u kterejch neni jasný kam se budou ubírat...
Takže bych si asi počkal, jesli se tu oběví nějakej návrh na klíčovou zápletku, jinak IMHO každej příběh jde do kytek dřív než by si kdo přál.
Návrat nahoru Goto down
Nicol
Admin
Admin
Nicol


Female
Poeet p?íspivku : 485
Age : 37
Bydliště : v říši snů
Záliby : cestování, četba, tvůrčí psaní
Registration date : 25. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptySun Mar 15, 2009 11:26 am

Liono, ano, kdysi tento projekt existoval a s En jsme ho měly opravdu hodně rády. Prakticky jen díky němu, jsme se daly dohromady. V současné době jej však už nikde nenajdeš. Snad jen hluboko v paměti našich počítačů (tedy toho mého určitě). Ale kdo ví... třeba se jednou zase rozjede. Pár zájemců by bylo. Bohužel, není jich ještě tolik, aby mělo cenu cokoliv začínat.

Ragnaroku, musím říct, že jsem se účastnila, jak právě tohoto "příběhu ze světa obyčejných smrtelníků", tak i pár fantasy příběhů. Máš určitě jiné zkušenosti než já. Bylo to právě Valley, které ze všech těchto projektů vydrželo nejdéle a žilo! Opravdu téměř všichni účastníci přispívali každých čtrnáct dnů. A bylo to fajn... moc fajn. Víc jak rok jsem tím projektem žila, řídila ho a bavila se jím. A myslím, že rok s téměř pravidelným přispíváním je opravdu skvělý výkon.
Návrat nahoru Goto down
Maťulka
Redaktor veterán
Redaktor veterán
Maťulka


Female
Poeet p?íspivku : 87
Age : 29
Záliby : Ráda rajtuju na koníkách!!!!
Registration date : 29. 08. 08

Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II EmptyMon Mar 16, 2009 9:22 am

Připadá mi to zajímávé...myslím, že by mě to bavilo... Společná tvorba II 279267
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Společná tvorba II Empty
PříspěvekPředmět: Re: Společná tvorba II   Společná tvorba II Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Společná tvorba II
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World of Stories :: Společná tvorba :: Nové projekty ano či ne-
Přejdi na: